• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/facebook
  • https://www.twitter.com/twitter
  • https://www.instagram.com/pomem_hazirlik2021
  • https://www.youtube.com/youtube

polis-adaylarıpolis-parkurları 

KURS EKLE

 kurs ekle

Anket
Parkuru Kaç Saniyede Tamamlıyorsunuz
Dost Bağlantılar

27 Dönem Pomem Ön Sağlık Aşaması Devam Ediyor

20/03/2021

27. Dönem Ön Sağlık Aşamaları hakkında değerlendirmemizi ve yorumlarımızı paylaştık, detaylar haberimizde

Sevgili Polis Adayları 27.Dönem POMEM Ön sağlık mülakat aşaması tüm hızı ile devam ederken mulakatlarin başlamasından bugüne kadar olan süresi bir değerlendirmek istedik.

 

İlk olarak başvuru sayısı hakkında bir tahminde bulunmak istiyoruz pandemiden dolayi alımların ertelenecegi düşünülürken 27.dönem POMEM ilanı çıktı kpss puanları hali hazırda olan adaylar bu alım fırsatını iyi degerlendirdiler kpss den alanında istediği puanı alamayanlar veya kontenjan verilmediği için atanamayacak olanlar birde çok sevdigi için bu mesleği yapmak isteyenlerde basvurusu yaptı geçtiğimiz donemlerde de olduğu gibi bu donemde de önlisans mezunları da başvuru yapabildi.

 

Kpss Önlisans puanı yine 65 olurken kpss lisans puanı 60 olarak devam etti tüm bunlar goz önünde bulundurursak toplam başvuru sayısı 200 bin civarı bekleniyor.

 

Resmi sayılar akademi tarafından açıklanmıyor bizim tahmini başvuru sayısı 200 bin civarıdır. Başvuru bu kadar fazla olduğu için öngörüldüğü üzere ön sağlık mülakatında da eleme çok fazla olmasını bekliyorduk.

 

Geçtiğimiz dönemlere de nazaran başvuru sayısı çok olduğu için daha çok detaylı ve tolerans olmayan bir ön sağlık mülakatı olması zaten beklenen bir durumdu.
Polis adayları daha çok boy konusunda ön saglık mülakatında sorun yaşarken 1.61 dahi olsa boy 1 cm eksik olsa bile direkt elenme sebebi olarak görüldü adayların bir çoğunluğu da iz ve emarelerden dolayı elendi

 


Renk körlüğüde bir çok polis adayının polis olmasına engel olarak sayıldı. Yine bir çok polis adayıda el titremesi den dolayı ön sağlık mülakatında polis adayı olmaya uygun görülmediği için hayallerine veda etmek zorunda kaldı.

 

POMEM mülakatlarının ilk aşaması olan ön sağlık mülakatında mülakata giren adayları ön saglik mülakatında diğer etaplara katılıp katılmayacaklarını sözlü olarak ibraz edildi, adaylar elendiklerini mülakattan hemen sonra öğrenebildiler

 

Tahminlerimize göre diğer ön sağlık mülakatlarına göre bu ön sağlık mülakatında komisyonlar ince eleyip sık dokuduklari için yaklaşık 20 Bin ila 40 bin civarı polis adayının ön saglıkta elenecegini düşünüyoruz bu rakamlar tamamen tahmindir, resmi bilgiler sadece www.pa.edu.tr den sitesinden yayınlanacaktır.

 


Ön sağlık mulakatında başarılı olan adaylar ikinci etap olarak fiziksel yeterlilik mülakatına alınırlar, bu mulakatıda geçen adaylar sözlü mülakata alınırlar. Sözlü Mülakat puanlaması %50 etkilidir.Adayların sözlü mülakatına hazır bir sekilde gitmelidirler. Sözlü mülakattan 70 puan alamayanlar başarısız sayılırlar.

 

Sözlü mülakat denilince herkesin aklındaki o soru geliyor.

 

Çektiğim karttaki soruyu bilemezsin elenirmiyim ?

 

Sevgili polis adayları sözlü mülakatta soruları bilemezseniz elenmezsiniz, çünkü sözlü mülakat 5 kritere göre yapılır bunların hepsi 20 puandan toplam 100 puana tekabül eder soruyu bilemeseniz bile diğer kriterlere uyarsaniz 80 puan alırsınız

 

Sözlü mülakat kriterleri nelerdir ?


Konu hakkında bilgi düzeyi

*Özgüveni
*İfade etme yeteneği
*Beden dilini kullanma becerisi
*Kendisinden istenileni kavrama gibi  kriterlere göre aday değerlendirilir .

 


Bu kriterlerin hepsine uygun bir adaysanız sözlü mülakattan tam puan alabilirsiniz en az 70 puan almanız gerekir bazı durumlarda 71 puan veya 70 puan arada sözlü mülakatta başarılı olmuş sayılırsınız

 

Ama kpss spor sözlü mülakat puan ortalamanız genel kontenjana girmeye yetmeyebilir bu durumda yedek olarak kazabilirsiniz veya hiç kontenjana girmeyebilirsiniz bu durumları yasamamak için mümkün olduğunca KPSS puanınızı Fiziksel Parkur Mülakat Puanınızı ve Sözlü Mülakat Puanınızı Yüksek Tutmaya çalışınız tüm etaplarda sınırda puan alıp başvuru yaparsanız kazanma şansınız daha da azdır elinizden gelenin en iyisini yapınız

 


Size başaramaz diyenlere kulak asmayınız çünkü basardığınız zaman seni tebrik etmek icin sırada bekleyeceklerdir.

 


Sevgili polis adayı kardeşim asla pes etme defalarca giripte başarısız olmus olursan ol her zaman tekrar girecek moral ve motivasyonun olsun hep Kendine inan


BAŞARACAKSIN !

363 kez okundu

Yorumlar

Ön Sağlık Aşaması     20/03/2021 23:44

Değerli Polis Adayı Arkadaşlar, sizlerde yaşadıklarınızı yorum olarak yazabilirsiniz , kontrol edildikten sonra yorumunuz yayınlanacaktır.
Misafir - Editör

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret268782
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.505718.5799
Euro18.126818.1995